پشتیبانی آنلاین در تلگرام
دانلود کتاب‌ها و منابع تولیمو PDF و MP3 به همراه برنامه ریزی مطالعه ۱۳۹۶-۷-۳ ۱۹:۳۷:۱۰ +۰۳:۳۰

دانلود کتاب‌ها و منابع تولیمو و MSRT به صورت خود آموز و راهنمای برنامه ریزی آمادگی آزمون

چطوری در مدت زمان کوتاه برای تولیمو و MSRT آماده بشیم؟

دانلود کتاب‌ها و منابع تولیمو و MSRT به صورت خود آموز و راهنمای برنامه ریزی آمادگی آزمون

اینکه چطوری باید برای تولیمو آماده بشیم بستگی به خیلی چیزا داره. مهمترینش اینه تا حالا چقدر انگلیسی خوندین و «کلاس زبان» به طور مداوم رفتین و کلا اینکه چقدر با انگلیسی (غیر از مقاله و کتاب درسی دانشگاه) سرو کار داشتین. اما به هر حال یه فاکتور خیلی مهم تمرین قبل از امتحانه. اگه در عرض ۴ یا ۵ هفته یه برنامه ریزی دقیق داشته باشین و تمرین و مطالعه کنین خب مسلما موفق می‌شین. چیزی که مهمه تمرینه. اینکه بشینید ۳ روز مونده به امتحان تو این سایت و او سایت چندتا فایل PDF نمونه سوالات تولیمو دانلود کنین و بعدش ببینین چی کار می‌شه کرد، اصلا راه حل درستی نیست. اگه خودتون می‌خواین بدون کلاس آماده بشین و قبلا یه دوره منظم کلاس زبان رفتین راه آماده شدن برای تولیمو اینه که … (ادامه مطلب پایین صفحه!)

جدیدترین و کامل‌ترین مجموعه نمونه سوالات اصلی تولیمو: به روز رسانی شده برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶

کتاب الکترونیکی مجموعه کامل سوالات تولیمو و MSRT (به روز رسانی شده برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶)

وقتی پای آماده شدن برای آزمون‌های زبان در میون باشه، تمرین بیشتر یعنی تضمین موفقیت. برای تولیمو و MSRT علاوه بر تمرین بیشتر، دو تا موضوع مهم دیگه هم هستن که باید به اون‌ها توجه کنین. اول اینکه تمرینی که انجام میدین باید با استفاده از نمونه سوالات معتبر و منظم و مرتب باشه که کلید سوالات مشخص باشه و از دقیق بودن کلید هم مطمئن باشین. برای یاد گرفتن اصطلاحات بخش شنیداری (۸۰% نمره بخش شنیداری مربوط به اصطلاحاتی هست که به کار میبرن!) هم وجود متن بخش شنیداری (Audio Script) خیلی مهمه چون به شما کمک میکنه بعد از انجام آزمون، نکاتی رو که اشتباه کردین متوجه بشین. دوم اینکه از نمونه سوالات اصلی تولیمو استفاده کرده باشین، چون نمونه سوالاتی که توی کتاب‌ها و توی بازار موجود هستن هیچوقت برای آزمون واقعی استفاده نمی‌شن. این کتاب الکترونیکی با استفاده از نمونه سوالات اصلی تولیمو تهیه شده. کلید سوالات و متن بخش شنیداری هم به صورت کامل و دقیق توسط ایران آی بی تی تهیه شدن. کیفیت فایل‌های صوتی بخش شنیداری آزمون‌ها بهینه شده و بر اساس بخش‌های مختلف Listening هر آزمون دسته بندی شدن. خلاصه اینکه این مجموعه سوالات اصلی تولیمو برای کسانی خوبه که وقتشون و موفقیت براشون واقعا مهمه!

همین حالا دانلود کنید!

دانلود منابع تولیمو و MSRT | دانلود کتاب خود آموز گرامر تولیمو

کتاب الکترونیکی Grammar in 15 minutes a Day

منبع خود آموز کامل و سریع گرامر تولیمو و MSRT

فرمت: فایل Zip

رمز عبور فایل: iranibt.com

(هنگام باز کردن فایل zip لطفا رمز عبور را تایپ کنید.)

دانلود فایل

دانلود منابع تولیمو و MSRT | دانلود کتاب خود آموز درک مطلب تولیمو

کتاب الکترونیکی Reading Success in 20 Minutes a Day

منبع خود آموز کامل درک مطلب تولیمو و MSRT در مدت زمان کوتاه

فرمت: فایل Zip

رمز عبور فایل: iranibt.com

(هنگام باز کردن فایل zip لطفا رمز عبور را تایپ کنید.)

دانلود فایل

دانلود منبع سوالات شنیداری تولیمو و MSRT | نسخه ۱۳۹۶

 کتاب الکترونیکی بانک نمونه سوالات شنیداری تولیمو و MSRT

۲۰ آزمون اصلی مکالمه‌های کوتاه شامل ۶۰۰ سوال

بهترین منبع خودآموز بخش شنیداری (مکالمه‌های کوتاه) در مدت زمان کوتاه

• تهیه شده از آزمون‌های اصلی دوره‌ها گذشته

• به همراه متن بخش شنیداری و کلید دقیق سوالات

فرمت: فایل RAR (برای استخراج از WinRAR استفاده نمایید)

رمز عبور فایل: ندارد

دانلود فایل

دانلود منبع سوالات درک مطلب تولیمو و MSRT | نسخه ۱۳۹۶

 کتاب الکترونیکی بانک نمونه سوالات درک مطلب تولیمو و MSRT

۱۰ آزمون اصلی Reading شامل ۵۰۰ سوال

بهترین منبع خودآموز و تمرین بخش درک مطلب و کلمات جدید در مدت زمان کوتاه

• تهیه شده از آزمون‌های اصلی دوره‌ها گذشته

• به همراه آزمون‌های طبقه بندی شده کلمات متداول و توضیحات استاد

فرمت: فایل RAR (برای استخراج از WinRAR استفاده نمایید)

رمز عبور فایل: ندارد

دانلود فایل

دانلود منابع تولیمو و MSRT | دانلود کتاب خود آموز بخش شنیداری

کتاب الکترونیکی Contemporary Topics 2

منبع خود آموز کامل شنیداری تولیمو و MSRT در مدت زمان کوتاه

به همراه کلید سوالات و متن فایل‌های صوتی

فرمت: فایل Zip

رمز عبور فایل: iranibt.com

(هنگام باز کردن فایل zip لطفا رمز عبور را تایپ کنید.)

دانلود فایل

دانلود منابع تولیمو و MSRT | دانلود MP3 کتاب بخش شنیداری

فایل‌های صوتی Contemporary Topics 2 (فرمت MP3)

منبع خود آموز کامل شنیداری تولیمو و MSRT در مدت زمان کوتاه

شامل فایل‌های مربوط به ۳ سی دی صوتی

فرمت: فایل Zip

رمز عبور فایل: iranibt.com

(هنگام باز کردن فایل zip لطفا رمز عبور را تایپ کنید.)

دانلود فایل

راهنمای برنامه ریزی مطالعه و آمادگی برای تولیمو و MSRT در یک ماه

تهیه شده توسط: آرمان خاکی

چطوری برای تولیمو و MSRT آماده بشیم؟

برای اینکه آمادگی خوبی برای امتحان داشته باشین، لازمه که هر روز حدود یک ساعت و نیم یا بیشتر برای مطالعه و حل تمرین وقت بگذارین تا ظرف حدود ۴ هفته جواب بگیرین. هر چی بیشتر بتونین وقت بگذارین بهتره.

وقتی رو که برای آمادگی آزمون در نظر می‌گیرید به سه بخش تنظیم کنین برای reading، listening و گرامر. هیچوقت اینطور فکر نکنین که اگه یه قسمت رو کاملا رها کنین بهتره، چون حتی یک سوال رو هم بتونید درست جواب بدین تاثیر خیلی زیادی تو نمرتون داره. اول از همه یک دفتر تر و تمیز و مرتب برای یادداشت‌برداری از مطالب مهم تهیه کنین و از این برنامه‌ای که نوشتم برای مطالعه و تمرین استفاده کنین:

(۱) برنامه آماده شدن برای reading تولیمو و MSRT

احتمالا از دو تا قسمت دیگه براتون راحت تره. اینو به این خاطر می‌گم که به هر حال تجربه شما توی خوندن متن‌های انگلیسی (هر چند مقاله‌های علمی رشته خودتون و این جور چیزا بوده) از بقیه مهارت‌ها بیشتره. کتاب Reading Comprehension Success in 20 Minutes a Day که توی همین صفحه برای دانلود گذاشتم رو دانلود کنین. توضیحات کتاب فوق‌العاده ساده هستن و معمولا دانشجوهای من خیلی راحت از پس مطاله کتاب بر میان. قبل از هر چیزی توی صفحه ۵ کتاب یک آزمون اولیه یا Pretest داره همراه ۵۰ تا سوال. این آزمون رو انجام بدید و جواباتون رو با کلید سوالات بررسی کنین. توی صفحه ۱۶ کتاب یه جدول هست که به شما نشون میده کدوم یکی از انواع سوالات رو اشتباه جواب دادین و توی کدوم درس این کتاب، اون نوع به خصوص سوال توضیح داده شده. از این اطلاعات استفاده کنین برای اولویت بندی مطالعه فصل‌ها. این کتاب ۲۰ فصل داره. هر کدوم از فصل‌ها رو برای مطالعه در یک روز در نظر بگیرید. کلماتی که واقعا مهم هستن و نکات کلیدی هر فصل رو به تفکیک فصل‌ها توی دفترتون یادداشت کنین.

• وقتتون رو طوری تنظیم کنید که بتونین هر روز ۲ تا متن (که می‌شه حدودا ۲۳ تا ۳۵ سوال) از کتاب الکترونیکی بانک نمونه سوالات درک مطلب آزمون‌های تولیمو و MSRT رو انجام بدین؛ طوری که فرصت داشته باشین هر کدوم از متن‌ها و سوالات مربوط به اون‌ها رو به دقت بررسی کنین تا هم با محتوای متن‌ها و هم کلمات جدید اون‌ها خوب آشنا بشین. چهارچوب این متن‌ها و کلمات جدید اون‌ها توی تمام آزمون‌ها تکرار میشه و هر چقدر بیشتر وقت برای مطالعه این آزمون‌ها صرف کنین روی نمره بالاتری سرمایه گزاری کردین.

(۲) برنامه آماده شدن برای گرامر تولیمو و MSRT

از کتاب Grammar in 15 Minutes a Day استفاده کنین. کتاب رو توی همین صفحه برای دانلود گذاشتم. نمره گرفتن توی بخش گرامر خیلی ساده‌ست. سوال‌های گرامر تولیمو از مباحث خاص گرامر طراحی می‌شن که توی این کتاب توضیح داده براتون. آزمون اولیه توی صفحه ۴ کتاب رو انجام بدین تا متوجه نقاط ضعف و قوت خودتون بشید و با استفاده از نتیجه این آزمون، مطالعه فصل‌های کتاب رو اولویت بندی کنین. کتاب ۳۰ تا فصل داره، فصل‌های ۱۸ تا ۲۷ رو برای آزمون تولیمو لازم نیست بخونید ولی بقیه فصل‌ها (مجموعا ۲۰ تا) برای آزمون ضروری هستن. هر فصل این کتاب رو توی یک روز همراه یکی از فصل‌های کتاب reading که بالا توضیح دادم مطالعه کنین و نکات مهمش رو توی دفترتون به تفکیک فصل‌ها یادداشت کنین. نکته مهمی که در رابطه با مطالعه گرامر تولیمو باید بدونین اینه که به هیچ وجه لازم نیست اسم‌های مباحث مختلف گرامری رو یاد بگیرین یا حفظ کنین. فقط روی مثال‌ها تمرکز کنین و مطمئن بشین که در رابطه با مطالب هر فصلی می‌تونین جمله‌های صحیح رو از جمله‌های غلط تشخیص بدین. تمرین‌های هر فصلی رو به دقت انجام بدین.

(۳) برنامه آماده شدن برای بخش شنیداری (listening) تولیمو و MSRT

برای آماده شده بخش شنیداری به این دو تا بسته آموزشی نیاز دارید:

کتاب الکترونیکی Contemporary Topic که به همراه فایل‌های صوتی بالای همین صفحه برای دانلود گذاشتم.

کتاب الکترونیکی بانک سوالات شنیداری آزمون‌های تولیمو و MSRT (جلد اول) که اون هم بالای همین صفحه لینک دانلودش هست.

وقتی دارین خودتون رو برای listening تولیمو آماده می‌کنین حواستون به دو تا موضوع باشه. اول اینکه زود نا امید نشید و کلا نگذاریدش کنار. دوم اینکه بیشتر از حدی که لازمه، مثلا نیم ساعت در روز، روی listening وقت نگذارید. کتابی که برای تمرین listening تولیمو براتون گذاشتم و با دانشجوها کار می‌کنم اسمش هست Contemporary Topics و خیلی مناسب کسایی هست که آشنایی متوسط با انگلیسی دارن. کتاب ۱۲ فصل داره ولی از هر فصلی فقط یک سری قسمت‌های خاص هست که برای تولیمو و MSRT به کار شما میاد و باید رو این قسمت‌ها خوب کار کنین. قسمت‌هایی از فصل‌های کتاب که باید رو اون‌ها تمرکز کنین اینا هستن: Vocabulary Preview و Listening to the Lecture. توی بخش Vocabulary Preview با کلمه‌های مهمی آشنا می‌شین، همه این کلمات رو با مثالی که نشون بده چطور استفاده می‌شن و معنی اون‌ها چیه تو دفترتون یادداشت کنید. درست مثل کلمه‌های دیگه‌ای که توی کتاب‌های مربوط به reading و گرامر می‌بینید. توی بخش Listening to the Lecture قبل از اینکه listening رو پخش کنین، اول سوالات و جواباشون رو از قسمت Listening for Main Ideas بخونید. بعد همونطور که فایل listening داره پخش می‌شه، به سوالات این قسمت جواب بدید. برای قسمت Listening for Details همین کار رو تکرار کنید. یعنی اول سوالات رو بخونید و ببنید توی متن listening باید دنبال چه اطلاعاتی باشین بعد فایل listening رو پخش کنید و همزمان با گوش کردن به متن، سوالات رو جواب بدین. بعد از اینکه این کارها رو انجام دادین، جواب‌هاتون رو از روی کلید سوالات چک کنید و اگه لازم بود به متن نوشتاری فایل‌های listening مراجعه کنید.

همزمان با مطالعه کتاب Contemporary Topics، روزی یک آزمون از نرم افزار بانک نمونه سوالات تولیمو و MSRT (جلد اول: مکالمه‌های کوتاه) رو هم انجام بدید. در مجموع ۲۰ تا آزمون اصلی هر کدوم ۳۰ سوال (کلا ۶۰۰ سوال) توی این نرم افزار وجود داره. بعد از انجام هر آزمون جواب‌هاتون رو بررسی کنین و حتما متن بخش شنیداری (Audio Script) رو مطالعه کنین و از کلمات و اصطلاحات مهم یادداشت بردارین.

با انجام این برنامه که براتون توضیح دادم بین ۳ تا ۴ هفته برای آزمون تولیمو آمادگی پیدا می‌کنید و بعدش نوبت به نمونه سوالات تولیمو می‌رسه.

دانلود نمونه سوالات تولیمو و MSRT و ادامه برنامه ریزی مطالعه

مطمئنا در طول مدت مطالعه، سوالاتی براتون پیش میاد و نیاز به رفع اشکال دارین. پشتیبانی آموزشی ایران آی بی تی رایگان هست و برای همین جور موقع‌هاست!